Pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie jest najskuteczniejszą metodą zwiększenia ruchu na stronie internetowej. W porównaniu z reklamami jest tańsze i zapewnia długotrwałe rezultaty. Jest to jednak bardzo skomplikowany proces, który tylko odpowiednio przeprowadzony pozwoli Ci osiągnąć sukces. Pracując nad SEO dokładnie analizujemy całą stronę, bierzemy pod uwagę konkurencję i proponujemy rozwiązania, które pozwolą osiągnąć Ci jak najlepsze wyniki.

Na czym to polega?

Zadaniem wyszukiwarki jest dostarczenie użytkownikowi trafnych i zadowalających wyników. Nie jest to jednak zadanie proste, ilość stron internetowych czyni ten proces bardzo skomplikowanym. W tym celu wyszukiwarki posługują się specjalnymi algorytmami, które biorą pod uwagę jakość Twojej strony, zachowanie użytkowników wobec niej i wiele innych czynników. Naszym zadaniem jest jak najlepsze dopasowanie się do nich, aby Twoja strona pojawiała się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Słowa kluczowe

Słowa kluczowe są... kluczowe w pozycjonowaniu. Pozwalają wyszukiwarce zrozumieć tematykę Twojej strony. Wybierając je zwracamy uwagę na statystyki, bierzemy pod uwagę popularność i konkurencyjność każdej frazy. Następnie nadchodzi czas na użycie ich na stronie. Nie jesteśmy pisarzami, dlatego przedstawiamy nasze sugestie i najważniejsze zasady, a edycję tekstów zostawiamy Tobie (lub copywriterowi). W końcu ważne, aby osoba pisząca teksty znała się na tym, o czym pisze :)

Jakość wykonania strony

Jakość oznacza dostępność, szybkość ładowania, bezpieczeństwo – czyli rzeczy, które znacznie wpływają na wrażenia użytkownika, a wyszukiwarkom zależy, aby te wrażenia były jak najlepsze. Algorytmy dokładnie wszystko analizują, sprawdzają, czy strona wyświetli się poprawnie na smartfonie i w różnych przeglądarkach internetowych. Zwracają uwagę na to, czy kod jest bezpieczny i czy został napisany zgodnie z najnowszymi standardami W3C. Nasze strony spełniają wszystkie te warunki, dzięki temu pozycjonowanie ich jest o wiele prostsze i tańsze!

'Ranking' strony

Analiza strony internetowej jest skomplikowanym procesem i zajmuje trochę czasu. Aby nie robić tego za każdym razem Google przypisuje stronom punkty ‘rankingu’, które decydują o ich kolejności w wynikach wyszukiwania. Ilość punktów, które dostaniemy na start zależy od jakości wykonania strony i treści, którą zawiera. Ranking może jednak wzrosnąć lub zmaleć w zależności od zachowania użytkowników. Algorytmy biorą pod uwagę czas jaki użytkownicy spędzają na stronie, ilość podstron, które odwiedzają oraz fakt, czy kończą szukanie po wyjściu z naszej strony, czy odwiedzą jeszcze parę innych. Ważne są również linki, ponieważ łączą ze sobą strony z różnym rankingiem. Przykładowo - jeśli zaufana strona z dobrym rankingiem napisze artykuł, w którym będzie się znajdował link do Twojej strony, Google stwierdzi, że Twoja strona jest również wartościowa i ranking wzrośnie.

I co dalej?

Pozycjonowanie jest procesem, nie jednorazową czynnością, o której zapominamy. Działania związane z SEO zazwyczaj przynoszą rezultaty dopiero po paru miesiącach od ich wprowadzenia, dlatego ważne jest obserwowanie efektów, monitorowanie statystyk i wprowadzanie ewentualnych poprawek. Na stronie mogą pojawić się nowe treści wymagające optymalizacji a algorytmy wyszukiwarek ulegają częstym modyfikacjom. Zaopiekujemy się Twoją stroną i dopilnujemy, aby cały proces przyniósł jak najlepsze wyniki, które zaprezentujemy Ci w przystępnej formie w comiesięcznych raportach.

WebProfessor używa plików cookies w celu ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację ciasteczek oraz naszej polityki prywatności.

zgadzam się