Ile kosztuje strona internetowa?

Jeżeli czytasz ten tekst, to prawdopodobnie szukasz strony www i nie masz pojęcia ile to powinno kosztować. Ten artykuł zawiera wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci dokonać dobrego wyboru, dlatego bardzo zachęcamy do przeczytania go w całości. Zaoszczędzi Ci to wiele nerwów, pieniędzy i pomoże wybrać najlepsze rozwiązania.

Gdzie ten cennik?

Jeżeli jakaś firma ma na swojej stronie konkretny cennik, powinieneś od razu odrzucić myśl o współpracy z nimi. Już tłumaczę dlaczego. Bardzo dobrym porównaniem jest salon samochodowy. Wyobraź sobie, że wchodzisz i mówisz „chcę kupić samochód”, a pracownik podaje od razu cenę. Za tydzień okazuje się, że zamiast szybkiego czerwonego coupe, dostajesz czarnego suv’a. W dodatku bez radia i klimatyzacji! Mniej więcej w ten sposób wygląda współpraca z takimi firmami. W porządnym salonie pracownik zada Ci bardzo dużo pytań. Dowie się dokładnie czego oczekujesz i zaproponuje najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb samochody. Auta te oczywiście w zależności od marki, mocy silnika i wyposażenia znacznie różnią się od siebie ceną. Analogicznie jest ze stronami www.

Czy warto zapłacić więcej?

Najważniejsza jest wartość, jaką strona daje Twojej firmie. Powiedzmy, że zdecydowałeś się na stronę firmy A za 4000zł. Strona została wykonana w terminie i spełnia Twoje oczekiwania. Firma konkurencyjna postanowiła skorzystać z usług firmy B i zapłaciła za bardzo podobną stronę aż 9000zł. Myślisz sobie „ha przepłacili!”, ale po 3 miesiącach okazuje się, że Twoja konkurencja podwoiła swoją sprzedaż i wyraźnie z Tobą wygrywa. O co chodzi? Okazuje się, że firma B dokładnie przeanalizowała potrzeby swojego klienta. Podczas wyceny doradziła mu pare rozwiązań, o których wcześniej nie pomyślał. Kod został napisany w sposób zgodny ze standardami i zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarki google. Właśnie na tym polega różnica. Cena bardzo często idzie w parze z jakością.

Czego unikać?

Agencji i freelancerów oferujących strony internetowe za bardzo niskie ceny. Traktują oni swoją pracę jak produkcję masową, korzystają z pół-gotowych rozwiązań, co przekłada się oczywiście na ich jakość i skuteczność. W Polsce mediana zarobków programistów wynosi 10 000zł brutto. Oznacza to, że firma sprzedająca stronę np. za 1000zł musiałaby ich wykonać aż 10 w miesiącu, aby opłacić jednego pracownika. Mała agencja zatrudniająca 3 osoby i płacąca podatki zacznie zarabiać dopiero po wykonaniu 30-40 stron miesięcznie. W takim przypadku NIE MA MOWY o poświęceniu odpowiedniej ilości czasu klientowi i wykonaniu profesjonalnej strony. Nie zajmujemy się tego typu zleceniami. Uważamy, że jakość pamięta się dużo dłużej niż niską cenę. Programujemy profesjonalne strony wg. najnowszych standardów, z indywidualnym projektem graficznym. Analizujemy, doradzamy. Tworzymy z wami jeden team ponieważ zależy nam na sukcesie naszych klientów.

Agencja czy freelancer?

Wiele osób zastanawia się: firma czy freelancer? Nie ma to znaczenia. Zarówno agencja jak i osoba prywatna jest w stanie zrobić dobrą i złą stronę. Niestety na polskim rynku roi się od ‘profesjonalistów’, osób , które po przerobieniu paru kursów uważają się za ekspertów. Nie brakuje też firm witających nas napisem „Tanie strony internetowe 499zł”. Wiele osób zgłasza się do nas po nieudanych przygodach z takimi właśnie ‘agencjami’, co zazwyczaj kończy się na pracy nad stroną po prostu od nowa.

Podsumowanie

Zwróć uwagę na podejście firmy, na to czy proponują lepsze rozwiązania i czy są w stanie w racjonalny sposób je uzasadnić. W końcu to oni się na tym znają, nie Ty. To oni prowadzą od lat działalność w internecie. Przede wszystkim, obejrzyj stronę firmy. Przeczytaj opinie, sprawdź portfolio. Następnie skontaktuj się z wybranymi agencjami i porównaj ich oferty. Mam nadzieję, że rozumiesz już dlaczego kluczowy jest wybór wykwalifikowanego wykonawcy. Należy pamiętać o tym, że profesjonalna strona internetowa przyniesie większy zysk Twojej firmie i to wysoka jakość zostanie z Tobą na lata, nie niska cena.

WebProfessor używa plików cookies w celu ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację ciasteczek oraz naszej polityki prywatności.

zgadzam się